טיפול זוגי

אייקון טיפול זוגי

ייעוץ נישואין / טיפול זוגי מקצועי יוצר מרחב מוגן ובטוח, בו מתאפשר לברר את המצוקות הזוגיות באווירה מכילה ומקבלת. המטפל מנתב את השיח כך שרגשות כואבים ומאיימים יוכלו לקבל ביטוי, מבלי להיות הרסניים לקשר. עיבוד והבנת הרגשות הכואבים, יאפשרו לבני הזוג להבין אחד את השני ולהיפגש באמת.

בעיות בזוגיות אינן נעלמות מעצמן. הימנעות מהתייחסות לבעיות בזוגיות, עלולה לגרום עם הזמן, להצטברות רגשות שליליים וכעסים שיובילו להתפרצות בעיתוי לא צפוי. יש מקום לעבודה והעמקה בטיפול לא רק במצבי משבר וכפתרון בעיות, אלא בכל שלב של הקשר הזוגי. בתוך עומס חיי היומיום טיפול זוגי מהווה הזדמנות לצמיחה. גם במצבים בהם נדמה שיש לפרק את החבילה, עדיין מומלץ לפנות לטיפול כדי לברר האם זהו הצעד הנכון וההכרחי. טיפול זוגי עשוי לאפשר פרידה מתוך שלום, בצורה נכונה, שתותיר מה שפחות משקעים.

 

חשוב לוודא שלמטפל יש תעודת הסמכה מוכרת שמוענקת על ידי "האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין" נוסף על תואר שני במקצוע טיפולי. הכשרה זו מבטיחה שהמטפל עבר תהליך התמקצעות יסודי וארוך הכולל 3 שנות לימודי תעודה במקום מוכר, ולאחריהן שנות התמחות תחת פיקוח והדרכה צמודה.

חלק מקופות החולים מאפשרות לקבל טיפול זוגי חינם במרפאות לבריאות הנפש.

בתחנות לטיפול בזוג ובמשפחה -"תחנה לייעוץ נישואין" הפועלות בחסות העירייה, ניתן לקבל טיפול בתעריף מוזל של כ100 שח (תינתן הנחה נוספת בהתאם לגובה ההכנסה).

בנוסף קיימת אפשרות לקבל טיפול בתעריף מוזל ע"י מטפלים בעלי תואר שני טיפולי המתמחים בטיפול זוגי. הטיפול ילווה בהדרכה ובפיקוח צמוד של מטפלים בכירים. למיצוי אפשרות זו ניתן לפנות למכונים לטיפול זוגי ומשפחתי המכשירים מטפלים, או לארגונים ציבוריים כמו ויצ"ו ונעמת המפעילים תחנות לטיפול זוגי.

 

כאשר אחד מבני הזוג מתמודד עם פגיעה נפשית, האתגר הזוגי מתעצם.

מידת שיתוף הפעולה מצד בן הזוג המתמודד, רמת המודעות וההתמדה שלו במקרה בו יש צורך בטיפול נפשי וטיפול תרופתי, משמעותיים להצלחת הזוגיות.

בזמן משבר פעיל, בן הזוג המתפקד שקוע בדאגה ובטיפול בבן הזוג המתמודד. יחד עם זאת, חשוב שבן הזוג המתפקד ישים לב לחלוקת המשאבים, וישקיע במציאת פעילויות שייטיבו עימו ויאפשרו לו להתאוורר ולהתמלא.

חשוב להיות קשוב למציאות ולכוחות ולא לוותר על מציאת מקורות תמיכה. מומלץ להיעזר באיש מקצוע מוסמך שילווה את הזוג והמשפחה בתהליך, וייתן מקום לקשיים ולרגשות שצפים בעקבות הפגיעה הנפשית.

מומלץ לפנות למרכזי הייעוץ למשפחות

שם
כתובת
טלפון
מידע נוסף
לשכת רווחה - מרכז לשלום המשפחה
אריאל
03-9061660/1 / 03-9061653
שם
כתובת
טלפון
מידע נוסף
שט"י - (שירות טיפול ייחודי) טיפול לזוגיות ומשפחה
רח' הירדן 31 / זבוטינסקי 160 קומה 2, בני ברק
03-7707426
מרכז קהילתי לבריאות הנפש ע"ש בריל
רח' הצבי 9 רמת הטייסים, ת"א- יפו
6 -03-5713111

שלח עדכון או תגובה למנהלי האתר

what you search for

למידע אישי התקשרו:

02-6222188

בימים א’-ה’ 9:00-14:00

  • הצהרת נגישות
  • אודות מגן
  • צור קשר

המידע באתר הוא מידע כללי ואינו מידע מחייב. השימוש במידע המופיע באתר אינו תחליף לקבלת ייעוץ או טיפול מקצועי, רפואי, או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.


  • כל הזכויות שמורות למגן - מרכז מידע לבריאות הנפש במגזר החרדי
  • רח’ ירמיהו 9 ירושלים
  • טלפון: 02-6222188