זכויות בדיור

 

דיור ציבורי:

מתמודד נשוי המקבל קצבת נכות בשל אי כושר עבודה יציב של 75% ומוגדר כחסר דירה עשוי להיות זכאי לשכור או לקנות דירה השייכת למדינה במחיר מסובסד.

לפרטים נוספים ולתנאי הזכאות לחץ כאן

 

ארנונה:

אדם שנקבעה לו דרגת אי כושר עבודה ברמה של 75% ומעלה, זכאי להנחה של עד 80% בארנונה. הרשות המקומית רשאית לערוך מבחני הכנסה לצורך קבלת ההנחה.

לפרטים נוספים לחץ כאן

הורים שמתגורר עימם ילדם הנכה בעל דרגת אי כושר עבודה ברמה של 75% ומעלה לצמיתות, זכאים להנחה של עד 33%.

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

משכנתא:

אדם חסר דירה בן 21 ומעלה המתמודד עם פגיעה נפשית שבעטיה נקבעה לו דרגת אי כושר עבודה ברמה של 75% ומעלה, עשוי להיות זכאי לקבל הלוואה לרכישת דירה על פי קריטריונים של משרד הבינוי והשיכון. סכום ההלוואה מתעדכן מדי שנה ועומד על כ 100,000 שח. את הבקשה יש להגיש באחד הבנקים למשכנתאות בצירוף המסמכים הרלוונטיים.

 

פטור או הנחה במס רכישה ובטאבו:

ניתן בהתאם לאחוזי הנכות. למימוש הזכות יש לפנות למנהל מקרקעי ישראל *5575

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

סיוע בתשלום שכר דירה:

אדם בן 21 ומעלה שנקבעה לו דרגת אי כושר עבודה ברמה של 75% ומעלה, ובתנאי שהוא חסר דירה ומעולם לא הייתה רשומה על שמו דירה, עשוי להיות זכאי לקבלת סיוע בשכר דירה אשר הוא שוכר בשוק  הפרטי. לחילופין, הסיוע ניתן עבור מגורים בהוסטל או דיור מוגן. הזכאות מותנית בהוצאת תעודת זכאות התקפה לשנה אחת. לקבלת הסיוע יש לפנות באמצעות אחת מחברות הדיור הממשלתיות

מרכז אלונים מקבוצת מגער 8583*

חברת מילגם: שירותים לעיר בע"מ *2310

עמידר 6266*

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

הורים חסרי דירה, שילדם הבוגר גר אצלם ומקבל קצבה, בתנאי שבעבר קיבל גמלת ילד נכה, עשויים לקבל סיוע בשכר דירה ממשרד הבינוי והשיכון והטבות כלכליות נוספות הניתנות על- ידי רשויות הממשל או השלטון המקומי. למידע נוסף, ראו פורטל דיור ושיכון.

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

פטור מתשלום דמי הסכמה לרשות מקרקעי ישראל:

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

הנחה במס הכנסה:

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

תכנית "קהילה תומכת חיים עצמאיים לנכים":

התכנית מעניקה מגוון של שרותי סיוע (איש אחזקה זמין לתיקונים בבית, עובדת סוציאלית, חיבור למוקדי מצוקה ועוד) למתמודדים בקהילה או לבני משפחה שעימם מתגורר הקרוב בעל הנכות.

כדי להצטרף לתכנית, יש ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים של משרד הבריאות באזור המגורים. לרשימת המחלקות באזורים השונים בארץ לחץ כאן

למידע נוסף לחץ כאן

 

שלח עדכון או תגובה למנהלי האתר

what you search for

למידע אישי התקשרו:

02-6222188

בימים א’-ה’ 9:00-14:00

  • הצהרת נגישות
  • אודות מגן
  • צור קשר

המידע באתר הוא מידע כללי ואינו מידע מחייב. השימוש במידע המופיע באתר אינו תחליף לקבלת ייעוץ או טיפול מקצועי, רפואי, או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.


  • כל הזכויות שמורות למגן - מרכז מידע לבריאות הנפש במגזר החרדי
  • רח’ ירמיהו 9 ירושלים
  • טלפון: 02-6222188