פורום כללי

עדכון באימייל

שלחו לי במייל עדכון על כל הודעה חדשה בפורום

המומחים שלנו משיבים לשאלותיכם

הודעה מתוך פורום כללי
 • מאת אנונימי 13:43 20/06/2019
  אני מכיר מטפלים רגשיים מוכשרים מאוד, שלא למדו טיפול בבית ספר שמוכר מהמדינה ויש להם נסיון גדול בטיפול.. יעיד על כך התור הארוך בהמתנה לטיפול אצלם והמחירים שאנשים מוכנים לשלם כדי להגיע אליהם..
  מאת 209 10:44 23/06/2019

  נזק שנגרם בטיפול לא מקצועי עלול להיות מורכב ולעיתים בלתי ניתן לתיקון. אנשים עם כוונות טובות ללא הכשרה מקצועית עושים טעויות חמורות בטיפול כי לפעמים האינטואיציה מטעה, או טוב הלב מנהל את המסגרת הטיפולית ופוגם בה. המטפל הטוב (ובהזדמנות זו- גם המחנך הטוב) מאפשר- שזה שונה מלהגיד, לדחוף, לייעץ, להטיף, להציל.
  מה זה לאפשר? זה לספק למטופל סביבה / אווירה שמאפשרת לו להקשיב לעצמו בתנאים בטוחים מבלי שיפוטיות.
  להאמין שכל התשובות נמצאות בתוך המטופל, להאמין בכוחות הפנימיים שלו, ולאפשר לתהליך הפנימי של הגדילה הנפשית והרוחנית, אשר נעצר ונחסם, לחזור ולקרות.
  יתכן שזה נשמע קל ופשוט, אך לא.
  מטפל מקצועי עבר מסלול ארוך ומקיף של הדרכה והכשרה מעשית תוך בקרה קבועה. קשר טיפולי מקצועי מושתת על צבירת ידע מדעי רב בתחומי ההתפתחות, תורת ההפרעות הנפשיות ותורת הטיפול. זה לא עניין של נחמדות, אלא מצריך המון עבודה ומחשבה, כשבמקביל על המטפל לעבור בעצמו טיפול פסיכולוגי מקצועי והדרכה.
  לצערנו אורך התור לא מעיד על מקצועיות, אם תתחיל לברר על מי שמגדיר את עצמו 'מטפל מוסמך' כדוגמת אלו שהזכרת, סיכוי רב שתחרד לגלות את המסלול הקל הקצר והשטחי שהם עברו. לעיתים לימודים מקוונים של חודשים ללא הכשרה מעשית מקיפה וללא הדרכה. לצערנו הציבור חסר את ההבנה של הקריטוריונים לבחירת מטפל מקצועי ונוהר לאנשים שאח"כ עשויים להתגלות כמזיקים או כשרלטנים. באפשרויות המדיה של היום, מאוד קל לפרסם את עצמך ולהתפרסם..
  גם מטפל מקצועי שעבר הכשרה מתאימה ונמצא בהדרכה קבועה צריך הרבה תפילות וסייעתא דשמיא גדולה שלא תצא מכשלה תחת ידו. גם הוא עושה משגים לפעמים כבן אנוש. זה קורה, אך לפחות הוא עושה הכל שזה יקרה מה שפחות.

  אסייג את דברי בהדגשה שמובן שיש יוצאי דופן, אך למה להסתכן. פנו למומחה. מי שעבר טיפול מקצועי אמיתי מבין את ההבדל- מי שטעם יין הונגרי לא ישכח טעמו..
  בהצלחה, עו"ס מרכז המידע.

 • אודות מגן
 • צור קשר